1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Božićni Filmovi

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Elvenstar, 3. Prosinac 2007..

1. zmay

zmay Zmay

Every time an bell rings an angel gets his wings.

It's a Wonderful Life
    Divan život definitivno najbolji film za Božić. Uz taj film, Sam u kući je također nezaobilazan film za pogledati makar ga xxxx puta pogledao.

2. Elvenstar

Elvenstar missing

Pogledala prekjučer i Božićnu zbrku (Santa Baby) :think:

Mary Class privremeno zamrzne svoju uspješnu karijeru u New Yorku i vrati se kući kako bi nakon očeva infarkta vodila njegov posao.

No njezin je dom tajna dolina kroz koju se ulazi ledenom špiljom, a njezin je otac Djed Mraz! Mary uspije smesti Djedove vilenjake svojim planovima te se iznova zaljubi u bivšeg dečka, zgodnog Lukea.

No kada je njezin drski dečko iz New Yorka pronađe i pokuša selo pretvoriti u velik trgovački centar, Mary učini sve kako bi sačuvala obiteljsku tajnu...

http://www.filmski.net/danas/4099

3. Farewell

Farewell Aktivan Član

Divan život definitivno najbolji film za Božić. Uz taj film, Sam u kući je također nezaobilazan film za pogledati makar ga xxxx puta pogledao.
    biti će i ove godine! meni je super film Vidio sam mamu kako ljubi Djeda Božićnjaka :smile:
    zašto nema božićnog smajlija?

4. Elvenstar

Elvenstar missing

Oko prošlog Božića na TV je bio film kojem ne znam više ni naziv, ni redatelja, a ni tko glumi...... Dobro da se uopće sjećam ičega od sadržaja! :belj: Zanima me je li netko možda gledao i može mi li reći kako se film zove.
    Događa se u vrijeme 2. svjetskog rata u Njemačkoj. Jedna žena sa svojim sinom bježi (valjda je Židovka? :unsure:) iz grada i sklanja se negdje u neku kolibu. I sad tamo nabasavaju neki saveznički vojnici - mislim da je jedan od njih ranjen - a poslije nabasavaju i neki njemački vojnici.
    I približava se Božić i dolazi Božić.......
    Uglavnom poanta je kako ljudi nisu neprijatelji jedni drugima čak i kad se nalaze u ratu na suprotstavljenim stranama, unatoč onima koji započinju i vode ratove, rasplamsavaju mržnju i nasilje i pokušavaju od običnih ljudi učiniti bezosjećajne strojeve za ubijanje........ Sasvim dobar, malo drugačiji božićni film :smile:

Evo, danas je to na tv-u HTV 2, 23:30 :laugh: .

Sretan Božić (JOYEUX NOËL)
    Godina je 1914. i počeo je najveći rat u dotadašnjoj povijesti čovječanstva. U rat odlazi mladi Škot Jonathan (S. Robertson) sa svojim bratom Williamom (R. Laing), njemački operni pjevač Nikolaus Sprink (B. Fürmann) te francuski poručnik Audebert (G. Canet) čiji je otac (B. Le Coq) general u vojsci. I dok se u kasnu jesen na zapadnoj bojišnici vodi krvavi rovovski rat, a tisuće se ubijenih broje na obje strane, predstojeći će Božić nakratko zaustaviti nasilje...

I nevezano uz to, strašno me živcira što u većini filmova, skoro svim crtićima a o slikovnicama i dječjim knjigama da ni ne pričamo, elf prevode sa patuljak :mad: . Zar fakin ne razlikuju elf i dwarf :wtf: ?

5. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Evo, danas je to na Tv-u HTV 2, 23:30 :doh: .
    Nije to taj na kojo ona misli. Ovdje su samo vojnici i jedna žena. Nema nikakvog djetata.
    Godina je 1914. i počeo je najveći rat u dotadašnjoj povijesti čovječanstva. U rat odlazi mladi Škot Jonathan (S. Robertson) sa svojim bratom Williamom (R. Laing), njemački operni pjevač Nikolaus Sprink (B. Fürmann) te francuski poručnik Audebert (G. Canet) čiji je otac (B. Le Coq) general u vojsci. I dok se u kasnu jesen na zapadnoj bojišnici vodi krvavi rovovski rat, a tisuće se ubijenih broje na obje strane, predstojeći će Božić nakratko zaustaviti nasilje...
    :w00t: :evil: :think: Obožavam ovaj film. Jednostavno ga obožavam :think: .

6. Farewell

Farewell Aktivan Član

i jesi li ga odgledao, jel bio dobar?

7. iilija64

iilija64 Aktivan Član

i jesi li ga odgledao, jel bio dobar?
    Odgledao, :laugh: i snimio ga na VHS. Drugim riječima uživao sam u njemu. Predobar film s porukom koja svima kaže da je rat besmislen i da smo prije svega ljudi. Dobrota se može naći čak u rovu između dva neprijatelja :mrgreen: .

8. Elvenstar

Elvenstar missing

Nije to taj na kojo ona misli. Ovdje su samo vojnici i jedna žena. Nema nikakvog djetata.

Skužila sam i ja jučer kad sam ga gledala :mrgreen: . Ja sam mislila da je to onaj drugi.

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

imam ga na dvd-u, sjajan film.

10. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ok, ako ste ljubitelji B filmova, najbolji božićni izbor je:

http://www.imdb.com/title/tt0393685/ - Santa's Slay - Djed Božićnjak se spušta niz dimnjak, no umjesto darova, on donosi smrt. Da, on je ubojica.

http://www.imdb.com/title/tt0116671/ - Jack Frost - da, postoji istoimeni obiteljski film koji je izašao dvije godine nakon ovog... no, iako je plotline sličan, ovo je potpuno drukčija priča. Jack Frost je serijski ubojica koji umire u nesreći i vraća se natrag kao snjegović, te ubija. Nakon ovog prvog dijela, snimljen je nastavak...

http://www.imdb.com/title/tt0053241/ Santa Claus - ovaj film izvrće sve što znamo o Djedu Božićnjaku. Naime, on ne živi na sjevernom polu, već u dvorcu u orbiti iznad sjevernog pola i nema vilenjake koji mu pomažu, već koristi djecu kao robove koji mu izrađuju darove vani na snijegu. No, da ne mislite da je to sve, Djed Božićnjak ima jednog važnog pomoćnika, čarobnjaka Merlina i oni se bore protiv Sotone. I usto, što god zaželite, dobit ćete ako mu pošaljete pismo s listom želja... pa makar se na popisu našla i prava strojnica.

http://www.imdb.com/title/tt0058548/ Santa Claus conquers the Martians - da, djevojčice i dječaci, dobro ste pročitali. Naš dragi djedica nije orjentiran samo na Zemlju, već i na Mars. Kad ga Marsovci otmu, Djed Božićnjak ima samo jednu opciju da se spasi. Poraziti Marsovce.

Sretne blagdane! :laugh:

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

bwahahahahaha kakvi su to filmovi majko moja xD XD XD :gun:

klanjam se genijalcu koji se toga sjeti :love: xD

12. Dooku

Dooku Aktivan Član

meni je najbolji ipak Divan život. mnoge litre suza su isplakane gledajući taj film.

13. Psajdak

Psajdak Novi Član

Sve valja osim Samog u kući.
    Taj promašaj spašava jedino Pescijeva prisutnost.

14. Elvenstar

Elvenstar missing

Nadam se da će ove godine na tv-u biti bar neki koji nisu baš svake, a ne usudim se ni nadati da će biti neki kojeg nisam gledala bar 5 puta.

15. autumn

autumn |-O

Znas sto vec godinama nije bilo?? Snijezna kraljica!

16. Elvenstar

Elvenstar missing

E da. I jedan za kojeg ne znam kako se zove, gledala sam ga samo jednom prije dosta godina, a i tad je bio negdje oko 3 ujutro (i to nije bila repriza, samo tada su ga dali :dry: ), o božićnim vilenjacima. I sve ove godine ga želim ponovo pogledati i nikad ga nema :(.

17. autumn

autumn |-O

Uf, ima i onaj carobne stenge ili tako nekako, taj mi je prekrasan.

I neki o drvetu/boru.
    j♥♥es mene senilnu, nis ne znam vise kako se zove. :dry:

18. Elvenstar

Elvenstar missing

Ni ja :dry: .
    Ne znam da li sam te gledala, ne sjećam ih se :dry: , da bar te daju :dry: .

19. autumn

autumn |-O

Ni ja :dry: .
    Ne znam da li sam te gledala, ne sjećam ih se :dry: , da bar te daju :dry: .
    Ovaj s tim stengama je predivan, ja sam ga gkledala bar tri puta i cmizdrila svaki put. Sad kad sam postala jos cmizdravija bolje da ni ne gledam. :dry:

A taj s drvetom mi je u magli, gledala samo jednom, predivan isto. O nekoj curi koja je ili napusteno dijete ili nesto tako slicno i bor joj je najbolji prijatelj. :great:

20. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Volim božićne filmove općenito jer sam u nekom drugom stanju svijesti, s fritulama, dekicom, bracom koji mi se ceri do mene - sve je dobro... :tired:

Podijelite ovu stranicu