1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Biljke - Ta Divna Stvorenja

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Freya, 6. Srpanj 2008..

1. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

bobice ne :think: poglavito mi je sumnjiva ona što liči na kupinu a nije.
    ali mi je ova zapela za oko je sam mislila da je echinacea, ali nisam bila sigurna, plus ima diiivnu boju :loving:

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ah, da. crna malina. rođena da zbuni :mrgreen:
    što bi tek da sam stavio i tayberry, koji izgleda kao crvena kupina :laugh:

3. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

pa nije da te iko sprečava da staviš, znaš... :mrgreen:

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

5. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Maline koje izgledaju kao kupine i kupine koje izgledaju kao maline. :dizzy:

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

aha :laugh: guba, jelda :mrgreen:

7. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Da. :laugh: Imaš možda i kupine koje izgledaju kao lubenice? :w00t:

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ne na ovoj kartici.

9. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

rijetko to kažem... ali stvarno da si bliže, ne bi ti imanje bilo sigurno. obožavam bobičasto voće :loving:

10. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Posadila sam bukač prvi put u životu. Izraste kao cvjetni grm, pčele ga vole, samo se ''posije'' za sljedeću sezonu, jako brzo raste, može se jesti i list i cvijet.
    Moj je izrastao jedva, u grupicama i sad kilavi već mjesec dana na istoj visini. Ništa od mojih jestivih cvjetnih aranžmana...

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

bukač ili buhač? za prvo ne znam što je, za drugo ne znam da je jestivo. možda borač?

12. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Pa to je to, borač, samo moja baka to zove još i bukač pa sam ja to preuzela od nje (što ne znači da je botanički ispravno :ninja: ).

13. autumn

autumn |-O

@dorca vorbarra ovo je subina!! Naletila sam na stablo duda :lol: daj mi reci jel se to moze iz grancice uzgojiti?

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

vjerojatno može. ali tek tamo u kolovozu,.

15. autumn

autumn |-O

malo sam guglala, bum probala iz sjemenki :D
    uzgojim na balkonu mladicu i onda presadim, ako uspije castim s dudom :D

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  16. Aka

Aka Baby steps

Što mi preporučate kao neku jednostavnu, lako održivu i zgodnu sobnu biljku za apsolutnog početnika? Pokušavam malo osvježiti svoj životni prostor s malo zelenila. Nećem cvijeće i to, nego nešto zeleno, lisnato i eventualno visoko.
    Stan se nalazi na drugom katu, okrenut prema zapadu, cijeli dan ima dosta sunca. Namjeravam staviti teglu na pod pored regala kad ga složim.

E: Evo i člančić 10 SOBNIH BILJAKA KOJE NE MOŽETE “UBITI”: Ako vam uzgoj ne polazi za rukom, probajte s jednom od njih, nećete zažaliti! | Doznajemo

17. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ja bih ti preporučio jeddnu biojčicu koja će ti sigurno unit veselje u život

Lord i autumn se ovo sviđa.
  18. Aka

Aka Baby steps

Haha. Haha. Ha.
    Ne.

19. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

dok sam imala takvu vrstu stana, imala sam fikus benjamin. solidno se držao dok se nisam preselila i dok ga papiga nije uništila namrtvo.

nu par info o njemu BENJAMIN , FIKUS SITNOLISNI

20. Aka

Aka Baby steps

I ja sam razmisljala o nekom fikusu.
    Mislim da ce biti to :)

Podijelite ovu stranicu