1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Beer N' Gossip

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od Ivanhoe, 21. Listopad 2006..

1. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ur-Quan je gazda.

2. Strahozec

Strahozec Douchebag

Pitaj Lorda samo pazi da ti i lozinku ne resetira :lol:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  3. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ja kad mijenjam lozinke toliko su jake da ih se korisnik boji naknadno utipkat

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Da kad te pita da ponoviš dobro razmisliš o mogućim ishodima.

5. Lord

Lord Aesir Illuminati

Moguće je svašta na fantasy forumu

6. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Najbolje napravit novi account.

7. Sherpa

Sherpa Legenda

njpw je ljubav

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Jel to neš ko sjw?

9. Sherpa

Sherpa Legenda

10. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Ginyu force!

Lord se sviđa ovo.
  11. aasgardium

aasgardium Eydishan

12. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ta mi priča malo sliči na priču o Chucku Norrisu, ali eto, uzmimo zdravo za gotovo da je čovjek izvadio sam sebi metak iz natkoljenice. Moguće je da on sam sebi izvadi zrno iz noge. Prvo je i osnovno ustanoviti gdje je to streljivo završilo u tijelu, odnosno gdje se zaustavilo. Nije isto je li zrno duboko u organizmu, u blizini kosti, krvnih žila ili tik ispod kože. Da je metak u dubljim dijelovima tijela, bilo bi ga teško, gotovo nemoguće samostalno izvaditi ili da je pokraj kosti, kao i pokraj krvnih žila. No, ako ozlijeđena osoba golim okom vidi zrno i ako je to zrno neposredno ispod kože i nije problem doći do njega, može ga izvaditi uz pomoć pincete, prstiju - kaže dr. Tomasović.

Nou šit šerlok :lol:
    Jesu novinari sigurni da su pričali s doktorom a ne mojim kolegom Grunfom

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

14. aasgardium

aasgardium Eydishan

Je li tko šta čuo/pročitao o novom porezu na kupovine preko ebaya?
    Nisam čuo sve preko radija, a po novinama nigdje nisam vidio članak.

15. Strahozec

Strahozec Douchebag

16. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Što konkretno smatraš porezom za kupovinu preko ebaya?

Ako je roba iz EU, PDV su već uračunali u cijenu robe. To je obaveza poslovanja u EU.
    Na računu će ti PDV biti izražen odvojeno od cijene robe bez PDV-a.
    To vidiš i na računu s e-baya i amazona.
    Amazon je malo smotan, nekad je pdv države iz koje dolazi roba, a nekada države iz koje je kupac.
    Baš smo nešto muž i ja čitali neki dan, ide se prema unificiranju da pdv bude one zemlje u kojoj je skladište i firma, što je nama opet super - ako kupuješ na amazon.de neće ti naplatiti 25% PDV. :)

Što se tiče ostale robe, može ti se naplatiti samo ako roba podliježe posebnom porezu, a sumnjam nekako da se na e-bayu kupuju auti, alkoholna pića te cigarete i gorivo, dijamanti.
    Ako i da, i ti porezi moraju biti na računu uračunati ako je roba podrijetlom iz EU.

Ako naručuješ izvan EU, mogu svašta. Ali već sada plaćaš porez te carinu za non-EU robu preko 160 kn.

17. aasgardium

aasgardium Eydishan

Nisam sve čuo na radiju, ali bilo je riječi o novom uvođenju plaćanja poreza na ove kupovine do 22 eura... i porez ide zemlji u kojoj živiš.

EDIT: krivo sam se izrazio u prvom postu, nije ebay nego za kupovine izvan EU.

18. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

A to je onda opet na razini EU.
    Selleri će se morati prilagoditi pa uračunati porez.

19. aasgardium

aasgardium Eydishan

A ne znam, ni od kad ni šta ni kako jer sam sve čuo na preskokce. Možda bude opet šta na radiju.

20. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Hladno vani. U kosti se uvuklo. Ciča zima. Reklo na radiju da će snijeg.

21. je stoljeće. Na internetu su dostupne informacije o svemu ikad, od kako napravit spontani abortus vješalicom do kaj je Andrea Andrassy jučer jela za ručak. Ako te stvarno zanima, nemoj dubit pred radijom kao j♥♥eni penzić nego guglaj.

Podijelite ovu stranicu