1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Bad Girls Throught History And Mythology

Rasprava u 'Povijest i Mitologija' pokrenuta od Lady Charlotte, 9. Prosinac 2012..

1. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Navedite pet loših cura koje su živjele kroz povjest. I dvije iz mitologije. Što te dame čini zločestim curama? Nisu li povjesničari bili nepravedni kad su pisali o njihovim djelima? Jesu li lagali? Jesu li te dame bilenepravedno optužene? Discuss.

Ashen se sviđa ovo.
  2. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

3. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Da. Voljela bih da svi sudjelujemo u raspravi, da tema ne zamrne brzo.

Evo, ja ću prva.

Bathroy, Kleopatra, Eva Braun, Katarina Velika... Možda je pet ipak prevelik broj.

Bathroy je nepravedno optužena. Motiv optuženika je bila riješiti se političkog protivnika, i domoći se njezinog bogastva. Nemoguće je kupati se u krvi jer se brzo zgruša. Što vi kažete? Da li je Elizabeth Bathroy bila kriva?

Za Kleopatru se kaže da je bila zmija Nila. Tako su je zvali Rimljani i povjesničari. Je li zaslužila taj nadimak?

Eva je bila ljubavnica Hitlera. Što znate o njoj?
    Neda mi se više. Carry on.

4. El Viejo Dragon

Elizabeta Bathory je vrlo vjerojatno sređena da jo se oduzme imetak, slažem se.

Eva Barun je nebitna ženica koja se eto našla na krivom mjestu s krivim likom. Uopće ne spada u ovaj topik.

Kleo, eh, Kleo. Žena koja je napravila gotovo sve što je mogla da zadrži vlast i državotvornost(TM) Egipta, i izgubila. Povijest joj naravno nije bila naklonjena.

Evo ti još jedna za razmišljanje:

Teodora I - carica Istočnog rimskog carstva, supruga Justinijanova, drznula se uz suvlašće eto malo ubaciti u legislativu prava žena, razvod i to, pa je proglasili na osnovu piskaranja jednog frustriranog drkadžije (Prokopije) razvratnicom i bludnicom, no to se revidiralo zadnjih desetljeća.

5. Freya

Freya goddess of eydis

Dobar topic, no čini se da je malo teže pronaći pet tih zločestih cura. Izgleda da smo bile dobre uvijek i oduvijek :belj:

6. yourstrulythedevil

yourstrulythedevil Novi Član

Što je sa Ivanom Orleanskom? Ona je imala kao nekakva priviđenja da ju je bog poslao na misiju. Ženska tam vodi bitke, da bi na kraju bila proglašena vješticom i spaljena na lomači. :tired:

7. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ona je bila čisto luda.

8. El Viejo Dragon

Zašto je Ivana Orleanska bila luda?

9. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Kaj?

Jer normalni ljudi kreću u bitku jer su pričali sa jednorozima, a ona je luda s Bogom jedina pričala.

10. El Viejo Dragon

A neznam. Knjige koje sam čitao o njoj pokazuju da je imala zavidan intelekt. I puno vjere, to svakako. No luda...

11. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Kakve veze ima intelekt s ludoati. Ja sam inteligentna i luda ko puška.

Žena je pričala s bogom i brijala da je to sve stvarno. Sto ti vise treba kao potvrda da je luda?

12. Lord

Lord Aesir Illuminati

A čuješ, to može bit i politička predigra. Ono treba sad oslobodit zemlje naše ono štaćemo nego nać mesiju i napravit kult ličnosti jer će onda ljudi bit ludi i opijeni masovnom emocijom ergo klat će sve na putu jer znaju da nema povratka.

13. Freya

Freya goddess of eydis

Ne mislim da je Ivana bila zločesta cura, Malo udarena, to možda da, ali to nije zločestoća.

Što je, prema vašem mišljenju, ono nešto što bi neku ženu poznatu u povijesti činilo lošom? Jesu li zaista bile zle ili su samo nastojale iskoristiti trenutak za svoju dobrobit ili dobrobit svoje zajednice/naroda?

Calamity Jane, Bonnie, L. Borgia, Crna Kraljica?

14. Lord

Lord Aesir Illuminati

Koliko sam ja upozat s time to meni više liči na hate speech i mitološko hiperboliziranje.

A svaka je žena u povijesti bila loša čim se dograbila malo moći i prošla više od jednog muškarca ili se pobunila protiv patrijarhalnog društva.

15. El Viejo Dragon

Ovo posebno ide Lukreciju Bordžiju. prema svim dostupnim podacima bila je vjerna supruga i sposobna suvladarica, mimoza prema ostatku svoje obitelji.

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ruku na srce, bonnie parker ak nije bila loša onda neznam koja je definicija riječi... oružane pljačke, ubojstva, navodno i ucjene i prijetnje...

da ne spominjemo nglesku kraljicu bloody mary koja je sustavno i sistematdki vršila ''čišćenje'' kršćana (ili protestanata, neznam više) radi svoje paranoje...

17. El Viejo Dragon

Bloody Mary nije bila iznimka za svoje doba, a njena sekica koja ju je dala pogubiti, Elizabeta I., nije imala ništa manje krvi na rukama.

Sve je to stvar narodne predaje i činjenice da povijest pišu ljudi.

Uzmi npr. Katarinu Medici. Je li bila zla, ili je samo činila sve što je znala i umjela u muškome svijetu da održi Francusku na okupu (i katoličku). Ili da ubacimo jednog muškarca, vjerojatno najboljeg francuskog državnika svih vremena, kardinala Richelieua, oklevetanog u pop-kulturi kroz Dumasova djela?

18. Freya

Freya goddess of eydis

Bonnie Elisabeth Parker je bila zločesta. Ne mogu se sjetiti ni jedne druge.

19. Aka

Aka Baby steps

Marylin Monroe. Uspjela je imati najzgodnijeg muškarca u povijesti predsjednika SAD-a (samo jedan od mnogih) i nitko je nikad nije nazvao fuficom. Još je postala ikonom seksipila šezdesetih. Žena je znala da svojim siscama može dobit što god želi i bome je uspjela. Ne znam je li time zla cura, ali zločesta jeste bila. Skidam kapu.

Mitološka ličnost? Hm. Sad kad sam pod dojmom ove epopeje na SF način (pogledajte temu Knjiga u Ruci xD), Hera mi se ovdje definitivno ističe. Žena boga, također i njegova sestra, uspjela ga je držati pod svojim skutima, i činiti što je htjela. Imala je smrtne miljenike, radila je haos di je god stigla, a opet držala Boga nad Bogovima pod kontrolom. Dokaz da je snažan muškarac snažan tek kad ima iza sebe snažnu ženu.

Edit : Heh. Mislim da sam falila malo point teme.

20. Freya

Freya goddess of eydis

Hm....ono što je Marylin radila ja bih nazvala korištenjem trenutka. Je li to zločesto ili nije.... a valjda jest u izvjesnoj mjeri. No ona imo nikako ne spada u zle cure. A izgleda da baš i nije dobila sve što je željela.

A Hera? Kad pogledaš svu Zeusovu djecu koju je imao posvuda ispada da ga i nije toliko držala pod kontrolom. Bila je ona osvetoljubiva i naprasita ponekad, ali Grci su je voljeli.

Podijelite ovu stranicu