1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Avanture

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od autumn, 18. Listopad 2008..

1. Venchoba

Venchoba Novi Član

Meni jedine koje su imale smisla su serijal Myst, serijal o Tex-u Murphy-u i Ripper. Tu nije bilo dovoljno izklikati sve kombinacije, već stvarno moraš razmisliti. U biti, stvarno moraš polomit mozak.

2. Sol Invictus

Sol Invictus Novi Član

Zanimalo me je li netko igrao/la A Vampyre Story (Info sa Wikipedije)
    Sijecam se da je u pocetku bila prava 2D avantura i to me odusevilo ali su u medjuvremenu presli na 3D. :dry:

Eh da, da nabrojim omiljene:
    Monkey Island 3 (najbolja IKAD), Grim Fandango (teska ali legenda - ako itko zna fix kako ovo igrat na novijem PC-u neka rece), Gabriel Knight 3 (odlicna), The Longest Journey.
    Ostale - Dreamfall (dobar, nedovrsena prica, ocu dalje), Syberia 1&2, Broken Sword 3 (prva dva sam zaigra ali nikad odigra), Fahrenheight (vise niz akcijskih sekvanci nego avantura ali aj...), Black Mirror (nisam skroz odigra, suck-o), Sinking Island (zaigra, nije mi se svidila), Paradise (zaigra, nije mi se svidila), Sam and Max (ovi novi, ona besplatna epizoda sta je bila - Abe Lincon must die mislim, nije mi se svidilo) i ne mogu se vise sjetit...

Ako netko ima preporuku od "dobrih starih" avantura a da rade na WinXP recite plz. Mozda i koji download link...

PS Ne volim Myst-olike igre.

3. josephbt

josephbt Novi Član

Sanitarium.

U stvari bolje bi ovako izgledalo - SaNItARIuM

Najpomaknutija avantura svih vremena gonjena bizarnom logikom, tj ludom, i pricom koja ima smisla tek u zadnjih 2 minute igre, al kad dobije smisao.....UUUUUUUUU. Teoretski se da odigrat u jednom naletu, al prije ti treba oko 30-40 sati. Sto je fakat okay za bilokoju igru.

Moras stavit patch ili ne radi(sto je bilo fenomenalno prvi put kad sam igrao i kad je krepalo nakon sto sam napokon razumio jedan dio, bas gust).

ps - kak se nitko preko 22-23 godine nije ovog sjetio? wtf?

4. autumn

autumn |-O

Zanimalo me je li netko igrao/la A Vampyre Story (Info sa Wikipedije)
    Sijecam se da je u pocetku bila prava 2D avantura i to me odusevilo ali su u medjuvremenu presli na 3D. :down:
    Jel to ona u kojoj se kao fol stvara tvoj psiholoski profil na osnovu tvojih poteza? :dry:

Sanitarium.
    ...
    Pisalo se vec o njemu. :laugh: U nekom drugom topicu doduse. :lol: Ja ga nisam zavrsila. :sad:

5. Sol Invictus

Sol Invictus Novi Član

Sanitarium.

U stvari bolje bi ovako izgledalo - SaNItARIuM

Najpomaknutija avantura svih vremena gonjena bizarnom logikom, tj ludom, i pricom koja ima smisla tek u zadnjih 2 minute igre, al kad dobije smisao.....UUUUUUUUU. Teoretski se da odigrat u jednom naletu, al prije ti treba oko 30-40 sati. Sto je fakat okay za bilokoju igru.

Moras stavit patch ili ne radi(sto je bilo fenomenalno prvi put kad sam igrao i kad je krepalo nakon sto sam napokon razumio jedan dio, bas gust).

Eh, kvrag, zaboravio sam navest Sanitarium (igrao prije 2 mjeseca) u listu omiljenih. Srry. :lol:

Jel to ona u kojoj se kao fol stvara tvoj psiholoski profil na osnovu tvojih poteza? :dry:
    Mislim da toga nema u A Vampyre Story. Koliko sam shvatio igra je ala Monkey Island 3 sta se tice izgleda, humora i likova. Zato mi je i zapela za oko. Ali kad sam vidio 3D odma me uhvatio flashback na Escape from Monkey Island... Brrr... :laugh:

6. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

da, sanitarium. dobra igra, iako mi je bio predvidiv kraj :)

7. Rin

Rin essjaydubya

*snip*
    Ako netko ima preporuku od "dobrih starih" avantura a da rade na WinXP recite plz. Mozda i koji download link...
    *snip*
    Preporučam Full Throttle :laugh:
    Pregenijalno, sve 10 jedina zamjerka što zbilja kratko traje :sad:

EDIT: zapravo nisam sigurna dal radi na XP-u. Ali uvijek možeš downloadat DOSBOX :laugh:

8. Sol Invictus

Sol Invictus Novi Član

Evo nabavka je u tijeku i to verzija 2.0 koja bi trebala radit na svim windowsima. (link). :laugh:
    Javim dali radi i eventualni dojmovi. Zahvaljujem!

9. Sammael

Sammael Knjižničar

Vampyre story je point and click samo sa 3d likovima. Nije jos dosao, tu igru namjeravam kupiti, jer se nadam da ce studio nastaviti raditi igre.

10. autumn

autumn |-O

Ta igra, a ja mislim da je Vampyre story, ima u meniju negdje u opcijama da udjes u taj kao psiho profil baziran na tvojim potezima.
    Znam da sam se strgala od smijeha. :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  11. Sammael

Sammael Knjižničar

Vampyre story je izasla prije 3 dana na americko trziste a na evropskom jos nije...

12. autumn

autumn |-O

A kaj ja znam, bila je neka o vampirima i i zvala se vampyre nesto. :tired:

13. Sammael

Sammael Knjižničar

Vampyre story!!!!
    Igra je Point and Click, sa suceljem kao u Curse of the Monkey Island ili Full Throttle.
    Glavni crtac je iz Curse of the monkey island i igra izgleda predivno.
    Feel igre je Curse of the monkey island + Nightmare before christmas.
    Najbolja igra koju sam igrao u jako dugo vremena, a da nije RPG.

14. Sol Invictus

Sol Invictus Novi Član

Presao sam Full Throttle (2.0 verzija). Fenomenalna igra, zanimljiva prica, likovi pa cak i grafika mi je dobra. Radi savrseno na XP-u, nema rusenja, blokavanja ili ikakvog kvarenja kvalitete zvuka i slike. Jedini minus je, kao sto je Rin napisala, kratkoca igre.

A Vampyre Story sam odigrao demo i odlicna mi se cini! Pogotovo mi je drag onaj meni gdje imas talk, examine, pickup... kao u Monkey Island 3 i Full Throttle. Stvarno veseli nakon "no-examine-one-click" igara kao Paradise ili Sinking Island. Graficki igra je preljepa!

15. She-Ra

She-Ra princess ^^

Eh...vak...ak je netko igrao Sinking Island,kakva je igra i to sve? :tired:

16. fikusindigo

fikusindigo J'onn J'onzz

igrah dark fall koji me se nije dojmio, monkey island koji me je oborio, ghost in the sheet koji je isto komican na mahe, grim fandango jedna od boljih, martin mystere (dorian grey operation) koja je ok, al omiljeni su mi sam and max...lol kako se nasmijem kad njih igram... :lol:

17. Sol Invictus

Sol Invictus Novi Član

18. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Ovaj Broken Sword je na njemačkom :D Ali je titlovan na engleski pa može proći. Iako, neki dijelovi izgledaju kao da su bojani i crtani :( u paintu. Tko voli...(Bitno je naravno samo da je princip igre isti, ne :welcome: )

19. She-Ra

She-Ra princess ^^

Uf...igrat ću 100% iako me živcira njemački al...ko ga hebe :think:

20. ixidor

ixidor ponavljač

dajem guzu onome tko ima the day of the tentacle.

Podijelite ovu stranicu