1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Apgrejdanje Pile Za Gaming

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Nazgul_rulez, 2. Listopad 2007..

1. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Svi gameri su suočeni sa konstantnim pritiskom proizvođača kako igara tako i hardwarea da nadograđuju svoje mašine ...

Sve nove igre su prezahtjevne i ako nemate komp od kojih 7-8 keka neće raditi kaka spada ...

Nadograđujete li komp kada shvatite da je preslab za igre ? Ili jednostavno se okrenete starim igrama i nadogradnju prepustite za druga vremena ?

Ima li smisla ulupati recimo 20 000 kn u skoro savršeni gaming stroj ?

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Iskreno onaj ko pljune više od 2k za grafu il je graphix whore klinac ili adult koji ima viška love a ne troši ju na ženu. Ja još imam 15" crt monitor kojemu se ponekad pomješaju boje, grafička je nvidia 1500kn tada koštala i sve igre koje su me privukle da ih igram su radile tak da... gg :)

Ako sc2 neće radit past će upgrade ali do 1500kn ne više.

3. abominacije

abominacije (/:=D

ne mogu vjerovat kak si swar prodo, e....

uglavnom... priznajem, bio sam u napasti kupiti josh gigu rama i novu grafu da mi lotro gladje ide...

ali... ostao sam jak.

btw, koji gejming?

danas je sve u grafici. pfuj!

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa ništ nisam prodo.

5. mtm

mtm U hladu voćke

Overclocking is the way.

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ram i clockanje su viable, za razlike od upgrejdanja grafe. Ram i proc traju puno duze od grafe, i korisni su i za ostale stvari osim igranja.

7. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Samo što nema fakin agp nvidia skoro u nekim shopovima. Samo Radeon.

8. Orion

Orion Novi Član

Nadograđujete li komp kada shvatite da je preslab za igre ?

Uzeo ram i grafičku jer nemoš puno novijih stvari igrat s 512 rama i 32mb integriranom grafickom. Pljunuo sveukupno oko 1300 kn...

Ima li smisla ulupati recimo 20 000 kn u skoro savršeni gaming stroj ?

Ne. Odličan komp za gaming moš kupit za 8-10k kuna. =) Nešto slabiji za 6-7...

9. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Nadograđujete li komp kada shvatite da je preslab za igre ? Ili jednostavno se okrenete starim igrama i nadogradnju prepustite za druga vremena ?
    daj molim te... sve igre drage mi još iz mladih dana bez beda su radile na mojoj staroj kanti (400mhz, 128mb ram 16mb grafa atijeva) - starcraft, unreal, unreal tournament, quake I i II, age of empires, nfs I II III IV (petica je štekala al se dalo preživjet na min graf setinzima :w00t: ), colin mcrae 1 i 2.0, rainbow six...

ovo današnje je 955% eye-candy, bez duše... tako da da, vraćam se starijim naslovima koji su mi svakim igranjem sve bolji...

10. mtm

mtm U hladu voćke

Ja trebam pocet stedit pare jer si odavno zelim ubost jednu DFI Lanparty zenku. Nakon toga jos rama i veci hdd, drugo je zasad u redu.

11. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

OK shvatih da sam pretjerao možda malkice u svojem apgrejdanju ... priznam da sam eye candy lover i da obožavam vidjeti detalje ... to me natjeralo ( uz moju ovisnost o tehnologiji ) da pokušam doma složiti savršeni monstermachine/media centar :belj:

Rezultat toga je slijedeći :

[hide]
    EZCOOL X1000 Pro Gaming case
    Xilence RedWing X700 700W gamingline PSU
    Gigabyte G570 SLI Motherboard
    2xGigabyte GF8600GT SLI mode
    4xAPogee 1GB DDRII
    HDD I Seagate 320 GB SII
    HDD II Seagate 250 Gb SII
    HDD III Seagate 200 Gb SII
    HDD IV Seagate 160 Gb SII
    2xPioneer DVR 112 DBK
    Zalman 9700 Cpu Cooler
    Zalman VF3 Fatality VGA cooler x2
    Plus još hrpa điđa tipa ventovi , neonke , hladila diskova , hladilo nbridgea
    Zalman Multifan controler
    Logitech G11 keyboard
    Logitech MX-518 mouse
    LCD monitor 36"
    Creative SB Audigy 2 ZS
    Logitech UltraX remote controler
    Gigabyte U8000 Tv tuner
    [/hide]

Koliko sma pretjerao ? :w00t:

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Jako puno previse si pretjerao, to znam i bez da postam u temi kako bi UOPCE MOGAO vidjeti koju pilu imas :w00t:

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Do jaja si pretjerao :w00t:

14. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Koliko sma pretjerao ? :w00t:
    puno... jako puno... eye-candy bitch...

15. abominacije

monitor i grafichke odaju chinjenicu da imash previshe vremena i novca :)))

16. mtm

mtm U hladu voćke

Ne razumijem sto ce ti tv kartica i daljinski kao upgrade za gaming.

17. abominacije

*snip*
    to me natjeralo ( uz moju ovisnost o tehnologiji ) da pokušam doma složiti savršeni monstermachine/media centar :w00t:
    *snip*

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

puls još
    :snip: LCD monitor 36" :snip:
    što više nije u klasi monitor, negu o klasi TV prijamnik...

19. mtm

mtm U hladu voćke

FRENDOVI, ja suptilno pokusavam istaci da je to onda oftopik ^^

20. abominacije

da, al ono. ove pucachine novije generacije tipa call of duty2 vishe liche na film nego na igru, pa ono...

ona fina granica izmedju gejminga i pasivnog gutanja slikovnih sadrzhaja polako nestaje!

nabijem ih kolektivno.

Podijelite ovu stranicu