1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

1001 Ideja Za D&d

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Miriel, 31. Ožujak 2010..

1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pa da, jedino zato moze biti pattern kojeg bi se moglo eksploatirati. A jel za tu eksploataciju koristiti gambling skill ili nesto drugo je diskutabilno. No da, radi apstrakcije bi se to svakako moglo. Fair enough.

2. tulkas

tulkas Isus Krist

Ali da, govorim iskljucivo o automatima. Stolove koje momak rukom vrti je malo teze namjestat.

3. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

boravio sam neko vrijeme u automat klubu i ugl ima neki pattern po kojem baca, ne svaki put ali ugl vidi se nesto da se moze otprilike predvidjeti tako da i nije na srecu

sve ti u principu ovisi kako si si ti kao dm postavio stvar u glavi.
    ako je igra (ovdje konkretno ruelt) namještena - baci jedan random roll (nebitno pritom je dal igrač dobije ili izgubi). onda nakon tog rolla, ako želi dalje igrat daj mu da rolla ili gambling skill, ili ako ga nema/ne pstoji nekakav intelligence ili perception roll dal je zapazio da je igra namještena. a nakon toga sve ovisi o igraču kako će dalje.

ako si kao dm odlučio da je igra čista, onda samo hiti par random rollova i opiši mu kaj je bilo.

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ali da, govorim iskljucivo o automatima. Stolove koje momak rukom vrti je malo teze namjestat.

Eh, ovo je vec offtopic, ali koga j♥♥e zanima me. Zasto se rulet (i ostali) automati namjestaju? Ne bi li kuca vise zaradila da nema patterna i da ga je stoga nemoguce eksploatirati? Ili se namjesta zato da neki pojedinci mogu dobit jer je to u interesu kuce?

5. tulkas

tulkas Isus Krist

Namjesta se tako da odreden postotak oklada sigurno ne prolazi. Ne namjesta se neki predodredeni pattern kojeg ti mozes onda primjetit i iskoristit, nego (konkretno rulet) u trenutku kad se oklade postave, racuna gdje ce otprilike stavit kuglicu a gdje su najmanje sanse da netko nesto osvoji, ali posto igrachi imaju naviku nesvjesno stavljat oklade po nekakavom patternu, reakcije automata nekom sa strane izgledaju kao da one namecu pattern.

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Interesting. Tnx.

7. Seeker

Seeker semi-retired

mene recimo vise zanima 'staro' namjestanje ruleta, prije racunala i automata. ono tipa magneti isl

8. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

to irl, nije nikad zaživljelo dalje od experimenta, if i'm not mistaken :think:

9. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

well meni je na neki wtf nacin par puta kuglica stala između 2 broja
    ono kolka je šansa za to

10. Gogor

Gogor Novi Član

za inspiraciju cirkusa predlazem Clive Barkerov "Abarat" ilustriranu verziju :D

+
    super, sad cu tu dampat plot seedove:
    stari magus unajmi avanturiste da nadju njegovog posebnog shegrta koji je nestao. nestao, oteli ga /badguys/ koji zele ga ispitati za info kako bi sto bolje orobili starog mocnog wizarda za kojeg se prica da ima /awesome stuff/. ukrasti to? spasiti segrta? oboje? ali zapravo /badguys/ su zeloti /stroge religije/ koji zele unistiti starog wizarda! zbog /awesome stuffa/ ? ili /tajne/ ? /tajna/ koju se saznaje tek kada spasite i dovedete mladog shegrta nazad, kako bi saznali da mu je on i ne samo shegrt vec i nesto vise /sin?/ ili jos vise /ljubavnik/? :)

11. B3char.

B3char. Novi Član

jesen je, hodas kroz sumu i sljedecim korakom propadnes kroz hrpu lisca... nesto fest zasmrdi i vidis da si upravo ugazio u govno, al nije to bilo kakvo govno, jer ugazio si do koljena... neka ogromno bestija luta ovuda... je li div ili zmaj ili stogod dlakavije? u svakom slucaju trebat ce oprat te cizme... potrazi potok... :cocky:

12. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Moja prva kampanja je bila Game of Throneish. Kind of. Počinje proslavom vjenčanja u ljetnom dvorcu na otoku, netko ubije trudnu kraljicu (mozda i kralja, davno je bilo, ne sjecam se bas), a party se suptilnim navodjenjem nadje u krivo vrijeme na krivom mjestu, s krivim predmetom sakrivenim u ogrtacu... i optuze ih za ubojstvo pa bjeze... I onda brodom bjeze na obalu, tragovi ih navode da traze kurvu u luci u bordelu kod "Beylisha" jer je ona kao rodila kralju sina, trenutno prvog u redu za prijestolje... U biti, cijela kampanja je bila zamisljena kao potraga za ubojicom da bi se krivnja makla s playera i borbom za prijestolje... I jedan od playera je bio visoko plemstvo, treci u redu za prijestolje pa je kao postojala opravdana sumnja za ubojstvo. Ako se dobro sjecam,raspao se party negdje nakon sto su pola bordela pobiti jer eto tako.

Sad radim na kampanji u kojoj je svaki igrac druge rase i svakom je ukradeno nesto od velike vrijednosti (ovisno o osobnosti lika moze biti clan obitelji, item)... Srecu se u glavnom gradu jer idu kod Starjesina traziti pomoc/savjet. Zamisljeno kao "save the world" s tim da zapravo ga mozes ici spasavati iz koristi (jer mi se znalo dogodit da player bude takvog alighmenta da kaze: " Boli me k♥♥♥c za svijet, ja ode pljackati i ici po birtijama." sto nije u mom planu) - naci ono sto ti je ukradeno. Mini questovi su mi malo problem jer ih volim ubaciti da ne bi bilo "i tako vi putujete mjesec dana preko kontinenta, tamo potok, tamo lijepo cvijece, tamo lega kopa polje" jer mi je nerealno da se negdje jos nesto ne dogadja, makar da vuk jede ovce negdje pa se nadje dobra dusa koja ga ide ubiti. I tu mi obicno naprave takva sranja da ih pola nastrada. Ugl, ima ovdje jos nekih stvari za razraditi, bogovi koji eksli postoje i te seme, tajni rituali, neistrazeni dijelovi kontinenta, hramovi i itemi, tajne i mitovi, prorocanstvo zapisano na drevnoj lubanji koja ne pripada ni jednoj poznatoj rasi...

13. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Trenutno nikome, ali imam par ljudi s kojima se kontam dogovoriti.

14. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Pick me, pick me!

15. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Nekako sam i racunala na tebe... :P Ako Megi i Kme-kme dopuste :D

16. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Pa, ne zna se kada će nam kme kme zapravo biti problem, a mislim da Megi neće smetati da se povremeno maknem iz stana, da ima malo mira od mene :P

TashaGuardian se sviđa ovo.
  17. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

O-dli-čno! :)

18. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Od subote sam u OS, FYI

Podijelite ovu stranicu