1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

1001 Ideja Za D&d

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Miriel, 31. Ožujak 2010..

1. dada... zanimljiv mi je ovaj ringishpil

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Tour of Nine Hells kuća strave. Staviš da se ide kroz layere.
    Ali doslovno :laugh:

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Da, hehe, ovo će biti malo bolje 'iluzije', hehe.

4. abominacije

abominacije (/:=D

dva trampolina na twin planes of bytopia, svaki na jednom layeru :D

5. kako simulirati igre na srecu poput npr ruleta ili black jacka za razne igre?

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

a) igras pravu stvar koliko god mozes, ovisno o dostupnosti rekvizita, sam ajmo rec nekakvim utjecajem skillova ako ima smisla
    b) razvi onolko detaljna pravila kolko hoces za tretman toga iskljucivo in-game karakteristikama

7. za izmisliti pravila nemam ideje jer u suprotnom ne bi pitao... mislio sam mogu za rulet recimo napraviti program koji baca "d37" dice i po tome odrediti koji je broj pao, ali ako je neko gambler po zanimanju npr on bi znao bolje od nekog ko samo igra gamblera

8. abominacije

abominacije (/:=D

opposing skill checks? nešto kao grapple, ali bez znojnog hvatanja za jaja?

pc baci skill koji se uspoređuje sa npcevim skillom i onda tko je više prošao pobjeđuje. nema potrebe za većim kompliciranjem. ionako već bacaš kocku da odrediš tko je pobjednik.

9. u ruletu su svi pobjednici koji su stavili ista na neki broj koji je pao... takorekoc pobjednici ako su ulozili znatno manje od dobivenog iznosa... smislio sam... preffesion gambler skill check oposed od strane ruleta DC ovisno o tome koliko je predvidljiv sljedeci broj... ali opet kako se racuna jesi ti zarokao jer si previse ulozio a dobio broj? ili da napravim da je jedan skill check jednak odredjenom iznosu pa ovisno o tome koliko zeli puta probati toliko dobije po nekom odredjenom racunu

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Osobno, ako je neka igra u tom trenu dovoljno zanimljiva igracima i ako ima smisla da je jedna partija kockarske igre fokus sessiona, igrala bi se for real iako vjerojatno u ubrzanom obliku, uz bacanje skill checkova pa onda ovisno o tome za kolko prodjes tolko extra karata dobijes u hand u pokeru npr. Ako nije dovoljno zanimljiva i ako to kockanje ne treba biti fokus igre, onda bi se rijesilo brzim opposed checkovima ako je igra skill-based (a la poker) ili jednostavnim random rollom ako je luck-based (a la rulet).

11. rulet u principu po mojim procjenama nije u potpunosti luck based i to je ono sto je problem

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

S obzirom da se po tom pitanju ne slažem s tobom, ne znam kaj pametno dalje da velim.

13. boravio sam neko vrijeme u automat klubu i ugl ima neki pattern po kojem baca, ne svaki put ali ugl vidi se nesto da se moze otprilike predvidjeti tako da i nije na srecu

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

U tom slucaju se radi o fixanoj igri jer ako rulet funkcionira tako da staviš okladu na neki broj i onda se taj broj treba generirati na random način, matematika kaže da tu nema nikakvog skilla.

15. da ali u principu osim sto trebas skill(sto matematika po tvome ne dozvoljava) trebas znati uloziti jer sto vise pokrijes veca vjerovatnost da ce pasti

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Osim ako moja pretpostavka o načinu funkcioniranja ruleta ne stoji, potpuno je nemoguće utjecati na povećanje šanse za dobitak u ruletu. I koliko god uložio, tvoji dobici/gubici ovise isključivo o tome kako ti se vjerojatnost nasmiješi.

17. recimo ako ulozis dvije kune, jednu na broj 2 a drugu na 30 nije isto kao da ulozis jednu kunu izmedju 0,2,3 i jednu kunu na 27,30... manji je dobitak ali vise pokrivenih brojeva, takodjer ako zatvoris 10 brojeva s kunom ukoliko ti udari u broj dobivas 36 kn i na dobitku si, ako ulozis jednu kunu na neki broj imas 37:1 sanse da bas udari taj broj... tako da treba skill

18. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Da, a taj skill se zove poznavanje teorije vjerojatnosti, ništa izvan toga tu nema ulogu.

19. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Po mojem iskustvu iz automat klubova, da netko ima ETS (iz gurpsa) mogo bi bez beda dobit u 90% slucajeva nakon sto skuzi "foru" , tj. da postoji neki pattern, namjerno ili slucajno ne znam, ali nije cisti randomness. (ono kao da je svaki stol po necemu specifican, brzina izbacivanja kuglice recimo + mjesto na kojem je trenutno bio rulet pri izbacivanju kuglice)

20. tulkas

tulkas Isus Krist

Postoji pattern jer se automati namjestaju.

Podijelite ovu stranicu